Auction 25/05/2016

  • Total lots estimates: $8,450 - $600
  • Sale total: $7,770
  • % Lots Sold: 66.67%

British battleship convoys

6.5 cm - 9.5 cm (2.56 in - 3.74 in)

Honey Moon

16 cm - 16 cm (6.3 in - 6.3 in)
Lot: # 154

Don Quixote

7 cm - 4.75 cm (2.76 in - 1.87 in)
Lot: # 159

abstract composition

Lithograph
15 cm - 11 cm (5.91 in - 4.33 in)
Lot: # 286

Traces Interstices

Lithograph
12 cm - 9 cm (4.72 in - 3.54 in)
Lot: # 287

JH 811

Chairs - arm
Lot: # 538