Auction 07/10/2011 , #117

  • Total lots estimates: -
  • Sale total: 17,781
  • % Lots Sold: 58.90%
  • 68
  • 44

Zwei Farbradierungen

34 cm - 26.5 cm (13.39 in - 10.43 in)
Lot: # 1106

Zwei Farbradierungen

Lot: # 1107

Zwei Farbradierungen

Lot: # 1108

Zwei Farbradierungen

Lot: # 1109

Akrobat ...

31.5 cm - 20 cm (12.4 in - 7.87 in)
Lot: # 1110

Dankeskarte

Lithograph
24 cm - 35 cm (9.45 in - 13.78 in)
Lot: # 1111

Moderne Komposition

Lithograph
35 cm - 50 cm (13.78 in - 19.68 in)
Lot: # 1112

Beim Ziegenhüten

31.5 cm - 44 cm (12.4 in - 17.32 in)
Lot: # 1114

Lithograph
41 cm - 26 cm (16.14 in - 10.24 in)
Lot: # 1115

Lithograph
28.5 cm - 23 cm (11.22 in - 9.06 in)
Lot: # 1116

Die Tanzenden

Color Lithograph
31 cm - 24 cm (12.2 in - 9.45 in)
Lot: # 1117

Ohne Titel

24 cm - 69 cm (9.45 in - 27.17 in)
Lot: # 1118

Pléione

33.5 cm - 33.5 cm (13.19 in - 13.19 in)
Lot: # 1120

L'Attente

34 cm - 28 cm (13.39 in - 11.02 in)
Lot: # 1121

Deauville

Color Lithograph
34 cm - 47 cm (13.39 in - 18.5 in)
Lot: # 1122

Porträt

Lithograph
65 cm - 50 cm (25.59 in - 19.68 in)
Lot: # 1123

Porträt

Color Lithograph
71 cm - 49 cm (27.95 in - 19.29 in)
Lot: # 1124

Musical composition

Lithograph
89 cm - 60 cm (35.04 in - 23.62 in)
Lot: # 1125

Parrot

Silkscreen
41 cm - 35 cm (16.14 in - 13.78 in)
Lot: # 1127

Orly

Lithograph
28 cm - 46 cm (11.02 in - 18.11 in)
Lot: # 1128