Auction 18/05/2009

  • Total lots estimates: SEK 63,000 - SEK 6,000
  • Sale total: SEK 36,675
  • % Lots Sold: 84.62%
  • 40
  • 42

Kustlandskap

16 cm - 34 cm (6.3 in - 13.39 in)
Lot: # 868

Plangeometri, 1930

Pencil
12 cm - 9 cm (4.72 in - 3.54 in)
Lot: # 874

Skärgårdsmotiv med fågel

72 cm - 59 cm (28.35 in - 23.23 in)
Lot: # 876

Stilleben

Lot: # 878

Gustaviansk stil

Bronze oval, bronserad
94 cm - 0 cm (37.01 in - 0 in)
Lot: # 879

1800-tal, fanerad med mahogny, fasettslipat glas

Glass
97 cm - 43 cm (38.19 in - 16.93 in)
Lot: # 880

Gustaviansk stil

80 cm - 0 cm (31.5 in - 0 in)
Lot: # 882

Gustaviansk stil

82 cm - 0 cm (32.28 in - 0 in)
Lot: # 883

Rokokostil, antik

90 cm - 0 cm (35.43 in - 0 in)
Lot: # 884

Sydländskt landskap med borg

37 cm - 49 cm (14.57 in - 19.29 in)
Lot: # 887

Sydländskt gårdsmotiv med kvinna

49 cm - 59 cm (19.29 in - 23.23 in)
Lot: # 888

Gustaviansk stil

170 cm - 0 cm (66.93 in - 0 in)
Lot: # 889

Delvis svärtad dekor

67 cm - 0 cm (26.38 in - 0 in)
Lot: # 902

Gårdsmotiv

30 cm - 37 cm (11.81 in - 14.57 in)
Lot: # 903

Kustlandskap

38 cm - 44 cm (14.96 in - 17.32 in)
Lot: # 908

Pojke och flicka i soffa

31 cm - 39 cm (12.2 in - 15.35 in)
Lot: # 909

Kvinnostudie

41 cm - 32 cm (16.14 in - 12.6 in)
Lot: # 912

Höstlandskap

37 cm - 45 cm (14.57 in - 17.72 in)
Lot: # 917

Abstrakt motiv

30 cm - 39 cm (11.81 in - 15.35 in)
Lot: # 920

Stilleben med sommarblommor

54 cm - 43 cm (21.26 in - 16.93 in)
Lot: # 921