Auction 25/04/2010

  • Total lots estimates: SEK 37,550 - SEK 3,000
  • Sale total: SEK 12,850
  • % Lots Sold: 69.35%

Londonrest. Rules

Color Lithograph
50 cm - 60 cm (19.68 in - 23.62 in)
Lot: # 12929

motiv från Norrköpings hamn

35 cm - 45 cm (13.78 in - 17.72 in)
Lot: # 12930

Islossning, Strömmen

36 cm - 44 cm (14.17 in - 17.32 in)
Lot: # 12931

isvak i skärgården

Lithograph
31 cm - 43 cm (12.2 in - 16.93 in)
Lot: # 12945

sommarlandskap med rävar

55 cm - 69 cm (21.65 in - 27.17 in)
Lot: # 12948

Kustlandskap

32 cm - 67 cm (12.6 in - 26.38 in)
Lot: # 12951

Dimbank, Svolvaer

33 cm - 34 cm (12.99 in - 13.39 in)
Lot: # 12952

Motiv från Borga hage

32 cm - 39 cm (12.6 in - 15.35 in)
Lot: # 12953

landskap

36 cm - 45 cm (14.17 in - 17.72 in)
Lot: # 12954

skymningslandskap

28 cm - 40 cm (11.02 in - 15.75 in)
Lot: # 12955

segelfartyg i skymning

55 cm - 78 cm (21.65 in - 30.71 in)
Lot: # 12956

Somrigt insjölandskap

62 cm - 95 cm (24.41 in - 37.4 in)
Lot: # 12957

Räv i vinterlandskap

21.5 cm - 33 cm (8.46 in - 12.99 in)
Lot: # 13108

vinterlandskap

Lot: # 13126

figurer i landskap

82 cm - 66 cm (32.28 in - 25.98 in)
Lot: # 13140

klippig strand

65 cm - 78 cm (25.59 in - 30.71 in)
Lot: # 13173

skånegård

54 cm - 74 cm (21.26 in - 29.13 in)
Lot: # 13174

Figurkomposition vid grekiskt tempel

Lithograph
48 cm - 35 cm (18.9 in - 13.78 in)
Lot: # 13175

flicka med docka

47 cm - 30 cm (18.5 in - 11.81 in)
Lot: # 13176

stilleben med apelsiner

44 cm - 54 cm (17.32 in - 21.26 in)
Lot: # 13177